Artykuł sponsorowany

Co zwiedzić w Jarocinie i okolicach?

Co zwiedzić w Jarocinie i okolicach?

Jarocin to urokliwe miasto w województwie wielkopolskim, które zaskakuje swoją bogatą historią, zabytkami oraz malowniczymi okolicami. Jeśli planujesz pobyt w hotelu w Jarocinie, warto poznać najciekawsze atrakcje tego regionu. Oto przewodnik, który pomoże Ci odkryć niezwykłe miejsca i zabytki Jarocina i okolic.

Przeczytaj również: Nie masz planów na majówkę? Wybierz się w góry

Zabytki Jarocina

Jarocin to miasto z ponad 700 letnią historią, którą można odczuć przechadzając się po jego uliczkach. Jednym z najważniejszych zabytków jest barokowy kościół pw. św. Marcina, który zachwyca swoim wyglądem oraz cennymi elementami wystroju wnętrza. Warto również odwiedzić kościół pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika, gdzie znajduje się unikalny ołtarz z XVIII wieku.

Spacerując po Rynku, warto zwrócić uwagę na piękne kamieniczki oraz ratusz, który stanowi centrum życia społecznego miasta. W odległości kilkuset metrów od rynku znajduje się także zamek, będący siedzibą muzeum regionalnego. W muzeum można zobaczyć wiele ciekawych eksponatów związanych z historią Jarocina oraz regionu.

Park i muzea

Park Miejski im. Adama Mickiewicza to idealne miejsce na spacer i wypoczynek. Znajduje się tu wiele alejek, ławek oraz staw, gdzie można podziwiać piękno przyrody. W parku znajduje się również amfiteatr, który latem staje się miejscem koncertów i innych wydarzeń kulturalnych.

Muzeum Regionalne w Jarocinie to obowiązkowe miejsce dla miłośników historii i kultury regionu. W muzeum znajdują się wystawy stałe, prezentujące bogactwo kulturowe i historyczne Jarocina oraz okolic. Warto również zwrócić uwagę na wystawy czasowe, które są organizowane przez muzeum.

Okolice Jarocina – atrakcje turystyczne

W okolicach Jarocina znajduje się wiele interesujących miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w hotelu w Jarocinie. Jednym z nich jest Pałac Radolińskich w Radlinie, który zachwyca swoim neogotyckim stylem oraz pięknym parkiem krajobrazowym. Warto również odwiedzić Skansen w Pleszewie, gdzie można poznać dawne tradycje i zwyczaje ludności wielkopolskiej.

Kolejnym ciekawym miejscem jest Sieroszewice, gdzie znajduje się zamek z XVIII wieku oraz kościół pw. św. Mikołaja. Warto również wybrać się do Kotliny Kłodzkiej, gdzie można podziwiać malownicze krajobrazy oraz odwiedzić liczne zabytki, takie jak twierdza Kłodzko czy kościół św. Jerzego.

Dla miłośników przyrody polecamy wycieczkę do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, gdzie można spacerować po lesie, podziwiać piękne widoki oraz odkrywać tajemnice przyrody. W okolicy Jarocina znajduje się również wiele szlaków rowerowych i pieszych, które prowadzą przez malownicze tereny oraz ciekawe miejsca.

Festiwale muzyczne w Jarocinie

Jarocin słynie również z organizacji festiwali muzycznych, które przyciągają fanów muzyki z całej Polski. Najbardziej znanym festiwalem jest Jarocin Festiwal, który odbywa się co roku w lipcu i gromadzi na swoich scenach zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy muzyki rockowej i alternatywnej. Jeśli więc jesteś fanem muzyki, zdecydowanie powinieneś tu przyjechać w sezonie festiwalowym.